Jestem zmuszony tymczasowo przenieść kopmuter w inne miejsce domu, gdzie nie sięga juz kabel od ethernetu.(remont) Ale Livebox ma tez Wi-Fi. Czemu by nie skorzystać. Zwłasza, że to tymczasowe rozwiązanie. Pod windą nie było problemów. Płytka instalacyjna i jazda… Co do Linuksa, o obsludze „dongla”, który był w kartonie razem z tym cudem od TPSA naczytałem się dużo. Sposobów mnóstwo: kompilacja jądra, ndiswrapper i inne kombinacje. Jednak minęło trochę czasu od wprowadzenia Liveboksa na rynek. Zdążył powstać już odpowiedni moduł. Cały proces instalacji na moim Debianie sprowadził się do instalacji pakietu „zd1211-firmware”. Po restarcie z podpiętym „donglem” wszystko śmigało. Lsusb ładnie go wykrywał, lsmod pokazywał, że moduł chodzi. Po wprowadzeniu odpowiednich ustawień w KNetworkManager połączyło się bez problemu. I kto mi teraz powie, że Linux jest skomplikowany,trudny i wogóle ? 🙂 Ku mojemu zdziwieniu, moc sygnału równała się 100%, gdy na windozie nie przekraczała 80. Czyżby otwarty sterownik był lepszy niz oficjalny ? A może to jakieś oszustwo ? :). Podsumowując: instalacja przebiegła szybko i bezproblemowo. Nawet ja sobie z tym poradziłem. Teraz właśnie piszę spod Debiana, który niedawno miał 15. urodziny. Sto lat i jeszcze więcej. 🙂 A i ktos wie dlaczego Amarok po ostatniej aktualizacji nie gra niektórych piosenek do końca ?
Otwarty sterownik teoretycznie zawsze jest lepszy (przynajmniej tak powie Ci Stallman, argumentując to możliwym ukrytym kodem czy innym śmieciem, ale mało kto w to wierzy) 😉 .
Gratuluję Ci działającego dongla – ja do swojej WLANki na PCI też musiałem firmware doinstalować i co się okazuje, śmiga lepiej niż na Windowsie, bo tam się rozłącza z AP ^^ .
Ja ostatnio z WiFi Intela też się przekonałem, że stery Linuksowe (oficjalne, GPL) też działają lepiej od oficjalnych pod Windows. Nice 🙂
No ja z wi-fi liveboxa korzystam od kiedy go mam, i na Win i na Linuksie, sygnały mniej więcej prezentują się podobnie. A obecnie instalacja jest tak jak napsałeś, dość prosta 🙂 Na live CD Ubu 7.10 wygrywa automatycznie więc trzeba tylko podać hasło do sieci, a na innych dystrybucjach właśnie wystarczy zd1211-firmware.